Wybór kartonu odpowiedniego pod względem wytrzymałości czy rozmiaru, to dopiero początek drogi do doskonale zabezpieczonej paczki. Wewnątrz może znajdować się mnóstwo elementów, a każdy będzie wymagał ochrony przed uszkodzeniami. To szczególnie ważne w przypadku bardzo delikatnych i kruchych artykułów, które nawet przy najmniejszym wstrząsie bądź uderzeniu paczki, niestety uraczą nas rozsypaniem się w drobny mak. Rynek podsuwa sporo produktów, dzięki którym zapewnimy ochronę na najwyższym poziomie i to każdemu z transportowanych artykułów. Co warto wybrać?

Wypełniacze do paczek – eliminujemy puste przestrzenie

W geometrycznych kartonach zapakowanie wszystkich elementów w taki sposób, by nie pozostały wolne przestrzenie, jest niemożliwe. Teoretycznie nie musimy się tym przejmować, bo chodzi głównie o to, by zmieścić wybrane przedmioty, a do tego dobrze je zabezpieczyć. Praktycznie jednak ten ostatni aspekt, nierozerwalnie wiąże się z pozostawaniem wolnych przestrzeni. Można sobie poradzić i z tą kwestią, stosując specjalne wypełniacze do paczek.

Zadaniem takiego rozwiązania jest wspomniane eliminowanie wolnych przestrzeni, a co za tym idzie, uchronienie przed obijaniem się towaru o ścianki kartonu czy też o inne zapakowane artykuły. Z wypełniaczami zyskuje się na lepszej ochronie przed uszkodzeniami i na doskonałej amortyzacji.

Do wyboru są różnorodne wypełniacze, a mianowicie poduszki powietrzne, maty wypełniające, Flopak oraz Skropak. Wszystkie charakteryzują się lekkością, możliwością ponownego wykorzystania oraz posiadaniem właściwości amortyzujących i tłumiących.

Poduszki powietrzne mają postać folii wypełnionej powietrzem. Całość jest miękka i bardzo lekka. Nie trzeba martwić się o zwiększoną wagę paczki. Ponadto poduszki powietrzne nie tylko doskonale chronią, ale i tłumią wstrząsy, a także dźwięki. Innym rozwiązaniem są tak zwane chipsy, czyli Flopak – spieniony polistyren podzielony na niewielkie części. Swoje zastosowanie znajduje głównie w kartonach, gdzie pakowanych jest spora liczba elementów bądź artykuły posiadają nieregularne struktury. Jest to wypełniacz także możliwy do ponownego zastosowania. Nie kruszy się i rozkłada w sposób naturalny, przez co staje się produktem ekologicznym.

Podobne funkcje, jak Flopak, spełnia Skropak. Z tym że mamy do czynienia z produktem maksymalnie ekologicznym, biodegradowalnym. Nie tylko nadającym się do ponownego użytku, ale i możliwym do wykorzystania w masie kompostowej.

Przekładki i folie

Z przydatnych produktów do pakowania, warto wymienić zarówno przekładki tekturowe, jak i folie, w tym bąbelkową czy stretch. Przekładki nie uchronią przed wstrząsami, ale jeśli mamy do zapakowania artykuły o w miarę podobnych rozmiarach czy kształtach, pozwolą podzielić przestrzeń wewnątrz kartonu. Alternatywą dla wcześniej wymienionych wypełniaczy do paczek, może być folia bąbelkowa. O ile pozwala na to miejsce w kartonie, pakowany przedmiot wystarczy owinąć folią pęcherzykową. Zyskujemy na miękkiej i lekkiej otoczce, która zapewnia eliminację wstrząsów i wysoką ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym jest to produkt lekki, więc niewpływający na całkowitą masę przesyłki. Z powodzeniem można go wykorzystywać wielokrotnie.

Od zewnątrz nasze pakunki zabezpieczane są z pomocą taśm klejących. To jednak nie wszystko. Warto zadbać o wzmocnienie pakunków, a do tego ustabilizowanie ich, jeśli ustawionych jest kilka razem. W tym celu najlepiej sprawdza się folia stretch, która jest łatwa w użyciu, a w jej dozowaniu może pomóc dyspenser.

Folia stretch stabilizuje, chroni przed warunkami atmosferycznymi. Nie sprawia najmniejszych problemów podczas owijania paczek, ponieważ jest rozciągliwa i elastyczna. Do tego można liczyć na odporność względem przedziurawienia.

Tak zapakowane i zabezpieczone pakunki można wysyłać, bez ryzyka, że w trakcie transportu zawartość ulegnie uszkodzeniom.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge