Wystrój małej łazienki powinien obfitować w funkcjonalne rozwiązania, ale i pozostawiać miejsce na gusta właścicieli. Ciekawe dekoracje, ulubione kolory i doskonałe oświetlenie. Sporo rzeczy czeka nas podczas planowania, remontu i urządzania. Czy jednak te etapy muszą wiązać się z dużymi kosztami? Niekoniecznie! Wystrój małej łazienki za niewielkie pieniądze jest możliwy. Internet podsuwa nam sporo inspiracji i ciekawych pomysłów, a sklepy – jeszcze ciekawsze produkty.

Wystrój małej łazienki – zrób to sam

Wiele rzeczy tak naprawdę jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie. Niektórzy pokuszą się o zerwanie płytek i położenie nowej glazury czy płytek na podłogach. Tę kwestię pozostawiamy jednak miłośnikom, którzy o remontach wiedzą więcej niż przeciętna osoba. Dla większości znajdujemy jednak propozycje, które są i ciekawe, i nadające się do zastosowania we własnym zakresie.

Wystrój małej łazienki nie musi oznaczać nie tylko dużych kosztów, ale i niekoniecznie będzie się wiązał z wielkimi rewolucjami. Zamiast inwestować w nowe płytki, które pochłoną sporo z budżetu przeznaczonego na nową łazienkę, wystarczy zainwestować w farbę do malowania płytek. Do wyboru są różne kolory, a mamy do czynienia z farbą specjalnego przeznaczenia. Odporną na zachlapania, wilgoć i na pewno nie raczącą nas odpryskami czy odchodzącymi „płatami” po jakimś czasie.

Podobnie rzecz się ma z szafkami łazienkowymi. Jeśli zostały dopasowane w taki sposób, że znajdujemy w nich odpowiednio dużo miejsca, a ponadto ich konstrukcja jest dostosowana do metrażu niewielkiej łazienki, zostawmy je. Postawmy natomiast na wymianę drzwiczek, jeśli w bardziej radykalny sposób chcemy ingerować w nową, łazienkową aranżację. Dla subtelnych zmian, ale jednak poczucia odświeżenia wystroju, można zastosować zupełnie inne uchwyty.

Zamienniki godne uwagi

Oczywiście fajnie by było mieć fundusze, by zamiast zwykłego blatu zaszaleć z kamieniem naturalnym. Pokusić się o żyrandol z prawdziwym kryształem, może pozłacany albo posrebrzany i ceramikę dla ozdoby. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na takie elementy, a do tego wystrój małej łazienki może nie udźwignąć „ciężaru” luksusowych materiałów. Zamiast tego poszukajmy zamienników. Na rynku z powodzeniem znajdujemy płyty, płytki, oświetlenie, rozmaite produkty, które do złudzenia przypominają te oryginalne, a przy tym nie odbiegają znacząco jakością. Co najważniejsze jednak, ich ceny są nieporównywalnie niższe.

Z projektem czy bez?

Jeśli już pozwala na to nasz budżet przeznaczony na wystrój małej łazienki, zamiast inwestować w zbędne rzeczy, które nie dla każdego będą atrakcyjne, postawmy na projekt wykonany przez specjalistę. To gwarancja uwzględnienia kosztów, na jakie możemy sobie pozwolić, efektu, który chcemy uzyskać i kreatywnych rozwiązań.

Wystrój małej łazienki na końcu uzupełnimy o ulubione dekoracje i odświeżona aranżacja, jeszcze piękniejsza, choć wciąż funkcjonalna, jest gotowa!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge