Spośród materiałów stosowanych w branży transportowej oraz opakowaniowej, króluje wciąż folia bąbelkowa. Elastyczna, trwała, wytrzymała, o szerokich możliwościach zastosowania. Doskonale chroni, może stanowić wypełnienie do paczek i nie tylko. Jej właściwości decydują o tym, iż coraz chętniej wykorzystywana jest także w warunkach domowych, w ogrodnictwie, choć nie tylko. Przyjrzyjmy się, na co można liczyć z jej zastosowaniem.

Ekonomia pakowania i wysyłki

W dzisiejszych czasach każda branża szuka miejsca na oszczędności. To z tego chociażby względu warto inwestować w folię bąbelkową. Jej cena jest niska w stosunku do tego, jak wiele możliwości oferuje. Ponadto na rynku znajdujemy rozmaite produkty, które bazują na właściwościach folii bąbelkowej.

Mamy do czynienia z materiałem, który zachowuje się, jak poduszka powietrzna w samochodzie. Bąbelki mieszczące się na arkuszu folii są odporne na uszkodzenia i doskonale amortyzują wstrząsy. Chronią zatem nawet podczas upadku, dzięki czemu zawartość paczki, kartonu czy element opakowany folią bąbelkową, jest zabezpieczony przed jakimkolwiek uszkodzeniem, a nawet porysowaniem.

Folia bąbelkowa jest przy tym lekka i elastyczna. Można nią owijać różnorodne przedmioty, niezależnie od ich kształtu. Pakowanie i transport stają się łatwiejsze i sprawniej przeprowadzane. Lekkość folii bąbelkowej decyduje o tym, iż nie wpływa ona na ostateczną wagę pakunku, bądź wpływa w nieznacznym stopniu. Koszty wysyłki i transportu nie wzrastają, jak to ma miejsce w innych przypadkach. Możemy zatem mówić o ekonomii, a co za tym idzie, również oszczędnościach, ale bez utraty właściwości ochronnych.

Skuteczna ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych

Folia bąbelkowa nie tylko amortyzuje. Świetnie chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym wilgoci. Nie przepuszcza wody, a nawet jest w stanie uchronić przed szkodliwym działaniem wielu substancji chemicznych. Zawartość kartonów i innych opakowań nie musi zmagać się z narażeniem na utratę swoich walorów czy właściwości.

Jednocześnie chroni przed osadzaniem się pyłu i kurzu. Takie zabrudzenia zwykle nie są trudne do usunięcia, jednak drobne cząsteczki kurzu, niekiedy piasku bądź innych substancji, które dostaną się do wnętrza przechowywanych czy transportowanych przedmiotów, mogą zaważyć na ich prawidłowym działaniu bądź sprawią trudność w usuwaniu, a w konsekwencji obniżą wartość danego artykułu.

Te same właściwości wykorzystujemy w domu, gdy chcemy zmienić wystrój i niektóre przedmioty zaczynamy chować po szafkach, w piwnicy lub na strychu. Wraz z upływem czasu brak zabezpieczenia skutkuje dostawaniem się wilgoci i rozmaitych zabrudzeń. Gdy przyjdzie chęć, by ponownie wyciągnąć zapakowane rzeczy i jeszcze raz zmienić aranżację, ich stan może nam w tym przeszkodzić. Szczególnie niekorzystnie na wiele rodzajów materiałów oddziałuje wilgoć, która szybko prowadzi do rozwoju pleśni, gnicia i owocuje aromatem, nie zawsze możliwym do pozbycia się go.

Wypełnienie paczek

Folia bąbelkowa ze względu na swoją obszerność i elastyczność, świetnie nadaje się do wypełniania wolnych przestrzeni paczek. Dzięki niej zawartość zostaje ustabilizowana, nie przesuwa się w trakcie transportu, przez co i folia, i ta stabilizacja, działają ochronnie.

Nawet bardzo delikatne i kruche przedmioty można zabezpieczać w ten sposób. Także elektronikę użytkową, choć w tym wypadku stosuje się folią pęcherzykową antystatyczną. Ten dodatek sprawia, że elektronika chroniona jest nie tylko przed uszkodzeniami, ale i wyładowaniami elektrycznymi oraz ponownie wilgocią, która nie jest obojętna dla telefonów, sprzętu AGD czy RTV.

Materiał na każdą okazję

Folia bąbelkowa to materiał wielokrotnego użytku, dzięki czemu wpisuje się w potrzebę dzisiejszej ochrony środowiska. Jest niedroga, lekka i elastyczna, przez co oferuje coraz szersze możliwości zastosowania. Poza branżą transportową i opakowaniową, swoje miejsce znajduje w domostwach, przydomowych ogródkach i na działkach. Można ją wykorzystać w kuchni, do zdobienia i całej palety wykonań DIY.

Kolorowa czy opatrzona nadrukiem będzie dodatkowym elementem reklamowym dla firm – małych, średnich i dużych. Przy tym cały czas zachowuje swoją funkcjonalność. Mamy do czynienia z materiałem ekonomicznym, w pewnych kwestiach ekologicznym, niedrogim i będącym w stanie ułatwić oraz usprawnić wiele czynności.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge