Pluszowe misie, wygodne łóżko, pojemna szafa. Sypialnia dla dziewczynki w rzeczywistości jest czymś więcej niż tylko miejscem do spania. To małe królestwo, które powinno łączyć w sobie wiele różnych funkcji i spełniać oczekiwania zarówno dziecka, jak i rodziców. Sypialnia dla dziewczynki zdecydowanie różni się od pokoju chłopca. Nie chodzi tu wyłącznie o kolorystykę ścian, czy zainteresowania dziecka, które widać często w rozwiązaniach aranżacyjnych. Różnice znacznie częściej dotyczą wymagań lokatorki, która bądź, bo bądź jest przecież małą kobietą.

Aranżacje pokoi dla dziewczynek mogą przybierać różne formy. Jedne zapierają dech w piersiach, inne są efektowne, ale skromne. Warto pamiętać, że urządzenie takiego pokoju nie musi kosztować krocie, wystarczy trochę wyobraźni i pomysł na efektowną aranżację. Inspiracji dostępnych w katalogach wnętrzarskich oraz w Internecie jest aż nadto.

Sypialnia dla dziewczynki, czyli łóżko w roli głównej

Jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziewczynki powinno być łóżko godne małej księżniczki. Wybór na rynku jest ogromny. Łóżko można dostosować do wieku i wzrostu dziecka. Warto też zadbać o bezpieczeństwo córki. Pomogą w tym odpowiednie zabezpieczenia. Kolorystyka łóżka też może być zróżnicowana. Jedne z najczęstszych wyborów to biel oraz naturalne drewno. Na wezgłowiu mogą być nanoszone aplikacje z bajkowymi bohaterami.

Co jeszcze powinno się tam znaleźć?

Sypialnia dla dziewczynki to także miejsce, w którym powinna się znaleźć pojemna garderobiana szafa. Zamiast wymieniać szafę na większą wraz ze wzrostem dziecka, warto od razu zainwestować w duży mebel, który pomieści zarówno ubrania małej dziewczynki, jak i dorastającej nastolatki.

Kolorystyka szafy to już rzecz gustu i indywidualnych upodobań. Jednak również tutaj przeważa barwa biała oraz naturalne drewno. Front szafy może zostać wyposażony w duże lustro, co docenią zwłaszcza starsze dziewczynki i nastolatki.

Efektowne dekoracje i gustowne dodatki

Sypialnia dla dziewczynki powinna mieć kilka ciekawych dodatków, które z jednej strony poprawią estetykę pokoju, z drugiej mogą okazać się funkcjonalnym i ciekawym wyposażeniem. Dekoracją, która z pewnością spełni oczekiwania mniejszych dziewczynek, będzie latarenka z umieszczonym w środku świecącym sznurkiem LED. Taka lampa rozświetli pokój wieczorem i stworzy przyjemną, nastrojową atmosferę. Co bardzo istotne, przegoni też wszystkie potwory i nocne mary. W latarence warto umieścić źródło światła o ciepłej barwie.

Pielęgnuj hobby

Pokój dziewczynki to również miejsce na rozwijanie zainteresowań, oczywiście pod warunkiem, że można to robić w pokoju. Przykładem hobby, które doskonale sprawdzi się w domowych warunkach, jest opieka nad domowym zwierzątkiem. Inny przykład to uprawa ciekawych gatunków kwiatów, na przykład roślin owadożernych. Trudno jednak sugerować dziecku, czym powinno się zainteresować. Zamiast tego warto zadbać, by pokój nadążał za tymi zainteresowaniami i mógł je odzwierciedlać. Dlatego, jeśli mówimy o uprawie roślin, należy przewidzieć miejsce, w którym taka kolekcja będzie mogła zostać wyeksponowana.

Spełnienie marzeń

Jednak przede wszystkim sypialnia dla dziewczynki powinna być spełnieniem jej marzeń i oczekiwań. Dlatego, zanim zabierzemy się za jej aranżację, wsłuchajmy się w potrzeby dziecka. To one będą najlepszą wskazówką.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge