Jak się pakować, by etap przygotowań do remontu czy planowanej przeprowadzki przebiegł sprawnie i – metaforycznie – bezboleśnie? Z pomocą przychodzą nam nie tylko różnorodne sprzęty, materiały i akcesoria do pakowania. Kluczem do sukcesu jest również planowanie, zwracanie uwagi na budżet przeznaczony na remont czy przeprowadzkę i następnie sprawnie przeprowadzona „operacja”. Nad czym warto się pochylić?

Jak się pakować – budżet domowy i planowanie

Na początek przyjrzyjmy się swojemu domowemu budżetowi. Zarówno remont, jak i przeprowadzka to spore przedsięwzięcia. W finansach przeznaczonych na taki etap zajmowania miejsca w nowym loku, potrzeba wygospodarować część na opakowania, akcesoria i przydatne narzędzia. Ponadto to czas, który pochłonie pakowanie, a ten przecież, jak dobrze wiemy, również kosztuje.

Przeanalizujemy własne potrzeby i na początek zastanówmy się, czy w obecnym lokum mamy pudełka, opakowania, folie, taśmy i inne przydatne akcesoria, bez jakich nie obejdzie się pakowanie. Jeśli już takie znajdziemy, musimy na chwilę w głowie poukładać sobie dalszy plan. Zastanowić się, czy znalezione pudła i kartony są na tyle wytrzymałe, by bezpiecznie przetransportować w nich nie tylko sprzęty.

Pomyślmy o analogii do codziennego ubioru i zakupów odzieży. Gdy wybieramy się do sklepu i coś przykuwa naszą uwagę, zaczynamy myśleć, czy tę bluzkę lub właśnie te spodnie w krzykliwym kolorze, będziemy mieć do czego ubrać. Czy nie okaże się, że potrzeba będzie kolejnych elementów garderoby? A może te zakupione będą zbędnym wydatkiem, bo nigdy ich nie założymy. To taka metaforyczna odpowiedź na pytanie, jak się pakować, a właściwie jak zaplanować pakowanie z myślą o przeprowadzce.

Zaczynamy pakowanie!

Gdy mamy już pod ręką niezbędne kartony, folie zabezpieczające, taśmy i inne akcesoria, możemy przystępować do działania. Wybierzmy mniejsze i wytrzymalsze pudla, np. z grubszej tektury, by bezpiecznie transportować w późniejszym czasie wszelkiego rodzaju sprzęty AGD i elektronikę. Do większych zapakujmy chociażby ubrania i dodatki, drobne elementy, które są stosunkowo lekkie.

Jak się pakować, by nie uszkodzić najdelikatniejszych drobiazgów? Wciąż posłużą nam kartony, ale użyjemy więcej folii bąbelkowej, przekładek tekturowych i folii stretch, by możliwie dokładnie zabezpieczyć cenne i kruche elementy.

Przyjmijmy również zasadę, że oddzielnie pakujemy rzeczy, które będą nam potrzebne pierwszego dnia po przeprowadzce, w nadchodzącym tygodniu, jak i okazjonalnie. W jeden dzień nie uda się wszystkiego umieścić w nowych meblach, bo po prostu braknie nam sił i czasu. Unikniemy zbędnego bałaganu, chaosu i nerwów, jeśli pod ręką będą tylko najpotrzebniejsze rzeczy w pierwszych dniach życia, pośród nowego lokum.

Akcesoria typu urządzenia do dozowania taśm, markery do podpisywania pudeł czy taśmy o różnych parametrach, są bardzo przydatne. Oszczędzamy czas, wyraźnie oznaczamy kartony i nic nie gubimy. Jak się pakować? Z powyższymi wskazówkami etap ten przejdziemy bezboleśnie!

Ocena

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge