Sztuką w biznesie okazuje się być korzystanie nie tylko z zaawansowanych narzędzi i rozwiązań, ale i z tych najprostszych. Spośród akcesoriów wartych uwagi, wybieramy taśmy różnego rodzaju – od klejących, przez pakowe, aż po specjalistyczne. W jaki sposób każda z nich jest w stanie wpłynąć na jeszcze lepsze wyniki w biznesie?

Zawsze widoczne – taśmy z nadrukiem

Zacznijmy od taśm z nadrukiem, ponieważ to właśnie one sprawiają, że reklama firmy, usług czy produktów, staje się mobilna. Jest w stanie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, a przy tym koszty jej zastosowania, są naprawdę niskie. Efekt za to może być zaskakująco dobry.

Taśmy z nadrukiem są stosowane głównie w branży transportowej i opakowaniowej. Ich możliwości zaczynają jednak doceniać właściciele firm, którzy regularnie, ale i raz na jakiś czas, wysyłają paczki do swoich Klientów. Nie tylko te z zamówionymi produktami. Nierzadko są to gadżety okolicznościowe, niewielkie prezenty, które mają przyciągnąć uwagę. Niezależnie od wybranego produktu, trzeba go zapakować i sprawić, by bezpiecznie, bez jakichkolwiek uszkodzeń, dotarł do odbiorcy. Tu swoją rolę odgrywają taśmy z nadrukiem. Niezbędny element do pakowania, ale opatrzony nadrukiem, daje poczucie profesjonalizmu, wzbudza zaufanie, a przede wszystkim buduje świadomość marki.

Nadrukiem może być logo, firmowe hasło czy cytat, który kojarzy się z daną marką. Innym razem będą to dane firmowe pozwalające łatwo odnaleźć przedsiębiorstwo w sieci. Tego typu taśma może mieć wybraną szerokość oraz kolor, dzięki czemu staje się indywidualnym wyróżnieniem firmy. Dla odbiorcy jest łatwo zauważalna, budzi jego zaufanie, a to przekłada się na zaufanie do marki. Taśmy z nadrukiem bazujące na kleju o odpowiednich właściwościach – w zależności od warunków pakowania i transportu, bardzo dobrze zabezpieczają paczkę. Ponadto jest ona widziana przez wiele osób postronnych, które zajmują się jej dostarczeniem, a szybciej zauważana, dzięki wyróżniającej ją taśmie, zwiększa szanse na zainteresowanie.

Typowe taśmy pakowe

Jeśli z jakichkolwiek powodów taśmy z nadrukiem nie zostają wybrane lub też przedsiębiorca pakowanie z ich użyciem pozostawia na inne okazje, i tak musi zadecydować o wyborze rodzaju zwykłej taśmy pakowej. Te bowiem różnią się od siebie, w zależności od kleju. Determinuje on właściwości i to, w jaki sposób taśma zachowa się w różnych warunkach pakowania czy transportu.

Najchętniej wybierane są taśmy pakowe typu Hot-melt i Solvent. Obydwie bazują na kleju z kauczuku, przy czym ta pierwsza na syntetycznym, druga zaś na naturalnym. Z tego względu Solvent jest droższa, ale i znacznie bardziej wytrzymała, o doskonałych właściwościach adaptacyjnych. To najlepszy wybór do dużych i ciężkich paczek. Hot-melt jest wytrzymała, ale tańsza. Nieco niższa trwałość sprawia, że używa się jej zwykle do pakowania artykułów mniejszych lub o średniej wielkości i stosunkowo lekkich.

Akrylowa taśma klejąca na co dzień

Na co dzień, do zaklejania kopert, przyklejania kartek do tablicy, na której umieszcza się najważniejsze notatki, wystarczająca jest taśma klejąca bazująca na kleju akrylowym. Najtańsza i najmniej wytrzymała, ale w takich zastosowaniach radząca sobie wystarczająco dobrze.

Właściwości i możliwości poszczególnych taśm decydują o tym, w jaki sposób zostaną zastosowane. Co najważniejsze jednak, wpływają na trwałość i bezpieczny transport danego pakunku. Mogą być zauważone i mają szansę wzbudzać zainteresowanie. To wciąż najtańszy, a do tego wysoce skuteczny sposób na wsparcie każdego biznesu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge