Pakowanie produktów nie powinno sprawiać większych problemów, a jednak! Wybieramy nieodpowiednie opakowania, zapominamy o akcesoriach. Spieszymy się, chcemy zrobić wszystko możliwie sprawnie, nie tracąc na jakości. Koniec końców, pakunki nie są należycie zabezpieczone, a podczas transportu ulegają uszkodzeniom. Jakie akcesoria i artykuły powinniśmy wykorzystać, by w trakcie przygotowania do remontu, przeprowadzki, porządków czy też pakowania przesyłek, nie martwić się o stan zawartości?

Pakowanie produktów – zrób to dobrze!

Jakość kartonów, taśmy klejącej, elastycznej folii? Dokładnie tak. Wszystkie z wymienionych artykułów muszą odznaczać się wysoką jakością. Liczy się także dopasowanie ich cech i właściwości do warunków pakowania, przechowywania czy transportu. Choć to aspekty, które wydają się być detalami, niemającymi większego znaczenia, w praktyce wpływają na bezpieczeństwo pakunków.

Pakowanie produktów samo w sobie nie jest trudnym zadaniem. Czynność ta jednak staje się złożona, jeśli w grę wchodzi zabezpieczanie artykułów o nieregularnych kształtach, ciężkich lub wysoce podatnych na uszkodzenia wszelkiego rodzaju. Jakości i parametrów opakowań nie można zatem pomijać. Warto kolejno pamiętać o akcesoriach, które ułatwiają sprawne pakowanie, jak chociażby specjalne urządzenia do pakowania, dozowania taśmy i nie tylko.

Najlepsze produkty do pakowania to?

Podstawą są tekturowe kartony. Wybiera się je zgodnie z wymiarami. Decydując się na pakowanie do kartonów trzeba mieć na względzie, że zawartość może przesuwać się i przemieszczać w trakcie transportu. Z tego względu dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne przekładki, wypełniacze w formie kulek styropianowych lub folię bąbelkową, która świetnie chroni i amortyzuje przed wstrząsami.

Wypełniony karton musi być szczelnie zamknięty i zabezpieczony, by w trakcie transportu, przenoszenia, a także szukania takich pakunków w magazynie, nie doszło do sytuacji, w której zawartość wypada z kartonu. Przydaje się zatem taśma klejąca, a także folia stretch.

Taśma klejąca oferuje odmienną wytrzymałość, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, w zależności od kleju, na jakim bazuje. Najbardziej wytrzymałe są taśmy, w których zastosowano klej na bazie kauczuku syntetycznego lub naturalnego. Dobrze sprawdzają się w różnych warunkach. Odpowiedniej szerokości stają się szczelnym zamknięciem dla każdego pakunku.

Praktyczne akcesoria

Plastikowy nożyk z łamanym ostrzem, a do tego nożyczki. Bez tych dwóch akcesoriów nie może obyć się efektywne i sprawne pakowanie. Wprawdzie często radzimy sobie zwykłym nożem kuchennym, starymi nożyczkami, ale nie da się ukryć, że odcinanie taśmy, elastycznej folii, która ma za zadanie zapewniać dodatkową ochronę pakunku, jest trudne i czasochłonne. Do tego wkładając mnóstwo siły fizycznej w takie czynności, łatwo o skaleczenie podczas nieostrożnie przeprowadzonego cięcia.

Nożyk z łamanym ostrzem, ale i specjalnie przeznaczone do czynności biurowych – i nie tylko – nożyczki, ułatwiają pakowanie produktów. Tak przygotowani możemy brać się za zabezpieczanie dowolnych artykułów.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge