Efektowne, gustowne i bardzo eleganckie. Nierzadko wykonane ze szlachetnych materiałów. Takie są lampy, które goszczą we wnętrzach urządzanych w stylu nowojorskim. Gdy przypominamy sobie filmy, których akcja toczy się w tamtych rejonach, na myśl przychodzą nam ciemne zielenie, bordowe akcenty i oczywiście błysk. Generalnie luksus, który niekiedy w swoim wydaniu jest naprawdę smaczny i gustowny, innym zaś razem kipi nim wnętrze. I co ważne, ta przesada również ma swój urok. Dziś przyglądamy się oświetleniu, które jest bardzo ważnym elementem każdego wnętrza. Jakie powinno być, jeśli stawiamy na styl nowojorski?

Praktycznie, ale z zachowaniem funkcji dekoracyjnych

W nowojorskich wnętrzach pojawiają się masywne żyrandole, o dużej liczbie źródeł światła. Zamiast typowych kloszy często mamy do czynienia z osłoną żarówki, która przypomina minimalistyczną wersję abażuru. Podobnie wykonane mogą być lampy podłogowe czy też kinkiety. Warto postawić na komplet oświetlenia, ponieważ luksusowe wnętrza lubią harmonię i uporządkowanie. Gustowna i elegancka aranżacja w tym przypadku, polega na wyborze wysokich jakościowo, ociekających bogactwem i luksusem lamp, ale o takim samym charakterze.

Wnętrza urządzane w stylu nowojorskim, muszą znaleźć miejsce, by ugościć elementy niklowe. Postawmy zatem na kinkiety tego typu. Mogą mieć niklową podstawę, która stanie się elegancka i nada szlachetnego wyrazu całości. Za dnia zyskamy nie tylko na praktycznym doświetleniu z pomocą oświetlenia dodatkowego, ale i na ozdobie wnętrza. Wieczorową porą z kolei, takie wykonanie spowoduje odbicie światła żarówki, dając niesamowity efekty.

Nikiel świetnie komponuje się z drewnem. Do tego można dobrać elementy szklane. Zatem kinkiet łączący w sobie tak szlachetne materiały, a do tego błyszczący szklany żyrandol, mogą stanowić połączenie idealne.

Wskazówka przy urządzaniu wnętrz nowojorskich

Zwróćmy uwagę na charakter konkretnych pomieszczeń oraz wszystkie elementy, jakie w nich zagoszczą. Taka stylistyka wymaga zastosowania kontrastowych i mocnych kolorów. Całość nie jest jednak krzykliwa i kiczowata. Dobierajmy lampy wszelkiego rodzaju pod tym względem, bo nietrudno przekroczyć granicę między harmonijnym i luksusowym wnętrzem, a takim, które z nowojorskim stylem nie będzie miało wiele wspólnego.

Na zakupach

Podczas zakupów, gdy decydujemy się na oświetlenie, nie tylko kinkiety, pamiętajmy o ogólnych zasadach jego dobierania. Rodzaju żarówek, źródeł światła i ich liczbie. Barwie światła oraz funkcjach poszczególnych pomieszczeń. Jakości wykonania, która w przypadku stylistyki nowojorskiej, nie może być przeciętna czy niska. Musi być najwyższa!

Czy nasz budżet udźwignie takie zmiany? Jeśli dobrze je zaplanujemy i postawimy na jakość oświetlenia, które samo w sobie będzie dekoracją, reszta okaże się prosta do wykonania i przede wszystkim odpowiadająca nawet ograniczonemu budżetowi finansowemu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge