We wszechobecnej modzie na ekologię znalazło się miejsce na domowe rozwiązania, które wychodzą naprzeciw potrzebom środowiska. Mamy bowiem możliwość stosowania produktów, urządzeń i konstrukcji, które przynoszą realne oszczędności, a jednocześnie nie zagrażają środowisku naturalnemu. Uwagę warto zwrócić chociażby na oświetlenie. Różnorodne, a przede wszystkim energooszczędne i bezpieczne w stosowaniu. Przyglądamy się zatem żarówkom led, które szturmem podbijają rynki oświetleniowe.

Drogi zakup? Tylko pozornie!

Ledy w momencie wejścia na rynek kosztowały znacznie więcej niż na dzień dzisiejszy. Ich ceny wciąż są nawet kilkukrotnie wyższe od tradycyjnych żarówek, ale stosunek ten i tak w znacznym stopniu zmalał. Początkowo rezygnowaliśmy z tak drogich propozycji, a obecnie coraz chętniej stawiamy na żarówki, które dają wyraziste i przyjazne światło, a do tego są zdecydowanie bardziej żywotne.

Ekologicznie, oszczędnie i z zachowaniem walorów użytkowych

Ledy są nie tylko ekologiczne, ale i pozwalają na oszczędności. Tak – pierwotny zakup, biorąc pod uwagę wymianę żarówek w całym domu, będzie nas trochę kosztował. Jednak szybko przekonamy się, że comiesięczne rachunki za prąd nie są już tak wysokie. Wymieniać żarówki będziemy znacznie rzadziej. Uzyskamy tę samą ilość światła, co w tradycyjnych produktach, a jednak zyskamy na poborze mocy mniejszym nawet o 90%. Wobec takich faktów początkowe wydatki stają się korzystną inwestycją.

Nie sposób pominąć walorów użytkowych. Ledy mogą oferować barwę ciepłą, neutralną bądź zimną. W ten sposób dobieramy oświetlenie dokładnie do swoich potrzeb. Uwzględniając pomieszczenie czy jego funkcję.

Kształty żarówek ledowych zmieniają się. Mamy do wyboru te najbardziej klasyczne, jak i nietypowe, w których widoczny jest chociażby żarnik. Efekty wizualne zaskakują zatem, a nie uzyskamy takiego wydania stawiając na tradycyjne rozwiązania.

Bezpieczeństwo stosowania

Ledy nie bazują na szkodliwej i toksycznej rtęci. Minimalizujemy ryzyko ich użytkowania. Zarówno to, które tyczy się naszego zdrowia w przypadku stłuczenia żarówki, jak i to, które obejmuje niekorzystne działanie na środowisko.

Ledowe propozycje są najbezpieczniejszymi. Gwarantującymi komfortowe światło, z możliwością dopasowania barwy i mocy do danego pomieszczenia oraz jego wystroju. Przed nami stoi propozycja, którą warto rozważyć i która zdecydowanie jest warta swojej ceny. To jakość, wygoda, ciekawe kształty i różnorodne sposoby oświetlania. Elementy, których nie zaoferują tradycyjne żarówki.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge