W aranżacji wnętrz coraz większego znaczenia nabiera dekorowanie światłem. Ogromnych możliwości dostarcza oświetlenie dekoracyjne LED. Umożliwia nie tylko dekorowanie światłem o różnorodnej barwie, ale także montaż oświetlenia w miejscach, które niedostępne są dla innych źródeł światła.

Współczesne wnętrza są znacznie bardziej zróżnicowane, niż te, z którymi mieliśmy do czynienia pod koniec ubiegłego wieku. Dużych możliwości dostarcza tu oświetlenie dekoracyjne LED. Dzięki niemu efektownie zaaranżujemy łazienkę, kuchnię oraz salon. Podświetlimy też wnękę, witrynę, a także schody.

Dekoracja świetlna i schody

Oświetlenie we wnętrzu ma przede wszystkim znaczenie praktyczne. Poprawia funkcjonalność pomieszczenia i podnosi bezpieczeństwo użytkowników. Tak też wygląda to w przypadku schodów. Właściwie zaplanowane oświetlenie umożliwi bezpieczne poruszanie się po nich i ograniczy ryzyko niebezpiecznych upadków. Jednak poza znaczeniem praktycznym może mieć też walory dekoracyjne. Oświetlenie schodów można wykonać przy użyciu opraw schodowych LED lub taśmy LED. W tym drugim przypadku montaż jest tak prosty, że zazwyczaj nie wymaga nawet pomocy fachowca.

Oświetlenie dekoracyjne LED w witrynach

W budowaniu klimatycznego nastroju we wnętrzu bardzo pomaga odpowiednio zaaranżowane oświetlenie. Zadowalający efekt można uzyskać poprzez podświetlenie półek, witryn i szafek. Wykorzystuje się tu zarówno światło o barwie ciepłej, jak i światło LED o barwie zimnej. Podobnie jak w przypadku schodów doskonale sprawdza się w roli źródła światła taśma LED. Wystarczy zamontować ją w taki sposób, by oświetlała wnętrze witryny i ustawione w niej przedmioty. W przypadku wiszących półek montaż taśmy LED należy wykonać pod nimi. Doskonałym pomysłem będzie też podświetlenie kuchennych szafek. Takie efektowne aranżacje kuchni doskonale sprawdzają się w przypadku pomieszczeń otwartych na salon.

Postaw na cotton balls

Oświetlenie dekoracyjne LED przybiera czasem bardziej wyszukane formy. Możemy go szukać między innymi pośród efektownych kul cotton balls. Dekoracyjny łańcuch ze świecącymi kulami jest doskonałym pomysłem na zbudowanie nastroju we wnętrzu. Można umieścić go w dowolnie wybranym przez inwestora pomieszczeniu. W ten sposób udekorujemy półkę, regał, karnisz, świąteczny stół i wiele innych miejsc. Łańcuch cotton balls dostępny jest w różnych długościach oraz zróżnicowanych barwach. Doskonale sprawdza się zarówno jako dekoracja, jak i efektowna lampa czujka do pokoju dziecięcego.

Wykorzystaj świecący sznurek LED

Ciekawym pomysłem na stworzenie dekoracyjnego oświetlenia może być świecący sznurek LED. Co musisz o nim wiedzieć? Jest cienki, subtelny i efektownie prezentuje się w dekoracyjnych aranżacjach. Oświetlenie dekoracyjne LED z jego udziałem wykonamy, jeśli umieścimy go w eleganckim, dużym słoju albo małej ogrodowej latarence. Taką dekorację można postawić w salonie, sypialni albo pokoju dziecięcym. Sprawdzi się też doskonale jako oświetlenie przydomowego ogródka w letnie wieczory. Można jej nawet nadać charakteru funkcjonalnego i stosować jako nocną lampkę.

Oświetlenie dekoracyjne LED odnajdujemy współcześnie w wielu różnych odsłonach. Wystarczy poruszyć naszą wyobraźnię, by wyczarować z niego nieprawdopodobne aranżacje.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge