Lampy wewnętrzne wymagają właściwie dobranych źródeł światła, opraw i skrupulatnie zaplanowanego towarzystwa oświetleniowego. Poświęcamy dużo uwagi lampom, które mają zagościć w domowych wnętrzach, ale teren zewnętrzny, posesja, wszystkie ścieżki i ogród, także wymagają oświetlenia. Lampy zewnętrzne przede wszystkim powinny spełniać role praktyczne, jednak te o ciekawej konstrukcji, są w stanie wyeksponować architekturę domu i naturalne otoczenie.

Technologia ledowa

Oświetlenie ledowe to jakość, która jak dotąd nie ma konkurencji. Decydując się na zastosowanie lamp zewnętrznych wykorzystujących technologię ledową, można liczyć na wyraziste, jasne światło, designerskie oprawy, a także spore oszczędności. Ledy aż 80% pobieranej energii zamieniają na światło. Co więcej, można liczyć na jego jasność i niemalże natychmiastowe jej osiąganie, w momencie włączenia danej lampy. Zachowanie walorów energooszczędności jest niezwykle ważne w przestrzeni zewnętrznej, bo jest tu duża powierzchnia do oświetlenia. Lampy nierzadko pozostają włączone przez kilka godzin, a nawet całą noc. Z ledami w takim przypadku nie trzeba martwić się o rachunki.

W jakich produktach spotykamy tę współczesną technologię? Spójrzmy na lampy zewnętrzne led – przegląd najciekawszych modeli, różnych typów oświetlenia, a co za tym idzie ich możliwości zastosowania – by się przekonać, że dom i posesja mogą być jeszcze ciekawsze. Ledowa technologia znajduje swoje miejsce w kinkietach zewnętrznych, naświetlaczach, lampach ogrodowych, a także lampach dogruntowych i najazdowych oraz świecącej kostce brukowej. Tego typy konstrukcje oświetleniowe zagościły w ofercie Salonled.

Podjazd i kostka brukowa miejscem na światło ledowe

Jakie możliwości oferuje technologia ledowa względem oświetlania podjazdów? To przede wszystkim lampy dogruntowe, które są połączeniem wysokiej jakości wraz z właściwym dla danego zastosowania stopniem ochrony IP. Tradycyjne oprawy wpuszczane, które sprawdzają się pośród klasycznie urządzonych posesji, lub design, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Niezwykle ciekawie prezentują się bowiem świecące kostki led. Można je stosować zarówno na podjazdach, chodnikach i ścieżce ogrodowej, nadając walorów oświetlenia sygnalizacyjnego. Przy okazji dostępność różnych kolorów świecenia, znajduje swoje odzwierciedlenie w niebanalnych projektach przestrzeni zewnętrznych.

Ci, którzy liczą na wszechstronne zastosowanie, niskie koszty zakupu, niewielkie gabaryty i bezproblemowy montaż, będą usatysfakcjonowani wybierając naświetlacze ledowe. Ich ogromnym atutem jest możliwość zastosowania na ścianach, sufitach, ale i w podłożach. Wybór wersji z czujnikiem ruchu, użytkowanie przestrzeni zewnętrznej czyni jeszcze bardziej komfortowym.

Klasyka w postaci kinkietów, nuta oryginalnej aranżacji z lampami solarnymi i kulami ogrodowymi, a może wyeksponowany ogród, dzięki zastosowaniu reflektorków podświetlających drzewa i rośliny? Tak urozmaicony asortyment pozwala zapewnić doskonałe, wysokie jakościowo, a przy tym niebanalne pod względem estetyki oświetlenie zewnętrzne.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge