Ogród to miejsce, w którym chętnie spędzamy wolne chwile nie tylko za dnia, ale i wieczorem. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu pozwalają na zachowanie komfortu korzystania z zielonej architektury. Poza tym podnoszą bezpieczeństwo całej posesji, a także ułatwiają poruszanie się po terenie. W jaki sposób je dobierać, by zapewniły funkcjonalność?

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu – zalety

Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności zaletom, jakie posiadają lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Nieprzekonani mogą liczyć na argumenty, które sprawią, że czym prędzej udadzą się na zakupy. Przede wszystkim takie oświetlenie włącza się tylko w momencie wykrycia ruchu. Sposób działania – wykrywania ruchu, to już kwestia wybranego modelu lampy. Efekt zawsze jest jednak ten sam – pojawiając się w pobliżu, lampa zostaje włączona.

Zaawansowane modele oferują wykrywanie promieni podczerwonych. To z kolei oznacza, że oświetlenie zostaje włączone w momencie, gdy czujniki wykryją obiekt wytwarzający ciepło. Zalety takich rozwiązań to nie tylko wspomniane już, komfortowe poruszanie się po całym terenie. Można liczyć na spore oszczędności względem standardowych rozwiązań oświetleniowych.

W ciągu dnia nie marnujemy energii. Jeśli nie istnieje możliwość zastosowania odpowiedniej instalacji elektrycznej bądź liczymy na jeszcze większe oszczędności, możemy wybrać lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu działające na baterie.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania?

Oświetlenie będzie zmagało się z rozmaitymi warunkami atmosferycznymi. Musi sobie z nimi poradzić. Lampy powinny oferować przede wszystkim odporność na działanie wilgoci, opadów, zabrudzeń, ujemnych i dodatnich temperatur.

To, w jaki sposób będą się uruchamiać, zależy od wybranego modelu. Jeśli jednak stawiamy na oświetlenie, które działa na baterie, ma również zamontowane czujniki zmierzchu i automatycznie włącza/wyłącza się po wykryciu promieni słonecznych, konieczny jest montaż w miejscu, który nie ogranicza dostępu do światła naturalnego.

Należy pamiętać o odpowiednim ustawieniu fotokomórki. W jakich godzinach ma pracować, jaki obszar będzie obejmować, jak blisko będzie musiał znaleźć się człowiek, by światło zostało włączone.

Estetyka i montaż

Jak zwykle nie bez znaczenia pozostaje estetyka. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu mają przede wszystkim być funkcjonalne. Jednak dopasowanie do architektury domu i aranżacji ogrodu, jest ważne, bo pozwala zachować spójność. Wybór jest nieco ograniczony, a takie produkty nie należą do wyjątkowo pięknych, ale z powodzeniem można znaleźć modele wpisujące się w tereny urządzone klasycznie, jak i nowocześnie.

Montaż takich lamp jest przeważnie prosty. Do produktu zostaje dołączona instrukcja, a w razie problemów warto skorzystać z pomocy fachowca, by mieć pewność, że oświetlenie będzie poprawnie zamontowane, co zaowocuje właściwym działaniem.

Zainwestujmy w lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Uczyńmy swoje ogrodowe przestrzenie i przydomowe tereny jeszcze bardziej komfortowymi w użytkowaniu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge