Beton na dobre zagościł w aranżacji wnętrz. Jako element wystroju pojawia się na ścianach (beton architektoniczny), a także w oświetleniu. Choć na ogół kojarzony jest z elementem konstrukcyjnym budynków, wbrew pozorom doskonale sprawdza się również w dekorowaniu wnętrz.

Lampy z betonu cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Stanowią oryginalne oświetlenie, które doskonale wpisuje się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Potrafią sprostać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom i korespondują z różnymi stylami architektury wnętrz. Wbrew pozorom nie jest to oświetlenie przewidziane wyłącznie do wnętrz industrialnych. Doskonale sprawdza się również we wnętrzach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, skandynawskim oraz wielu innych.

Za co lubimy lampy z betonu?

To, co zadziwia w betonowych lampach to fakt, że pomimo zastosowania surowego i pozornie ciężkiego materiału prezentują się lekko, estetycznie i – co więcej – ocieplają wnętrze. Warto zwrócić uwagę na ich zróżnicowanie. Dotyczy to rozmiarów lamp, ich kształtu, formy, a także kolorystyki. Lampy betonowe mogą mieć naturalny kolor (w tej właśnie postaci cieszą się ogromnym zainteresowaniem) albo dzięki barwieniu w masie przybierać inne, niekiedy żywe, innym razem stonowane kolory.

O jakich lampach rozmawiamy?

Betonowe lampy znajdziemy w różnych kategoriach. Producenci oświetlenia, dostrzegając potencjał tego materiału, a także duże zainteresowanie wśród użytkowników, dostarczają na rynek szeroki wybór betonowych opraw i to zarówno z kategorii lamp wiszących, jak i kinkietów, lamp podłogowych i innych.

W zależności od tego, jaką formę zyska lampa betonowa i jaki zostanie nadany jej kolor, może prezentować się bardzo stylowo oraz elegancko albo prosto i minimalistycznie. Z reguły jednak przyjmujemy, że są to lampy doskonale wpisujące się w minimalistycznie urządzone wnętrza. Rzeczywiście, pojawiają się w nich znacznie częściej niż w bogato zdobionych pomieszczeniach. Dobrze łączą się z wnętrzami, w których dominują takie materiały jak cegła, beton, szkło i drewno. Najczęściej zestawiane są z szarościami, beżami, brązami i bielą. Ich szarość może być przełamana mocniejszym akcentem kolorystycznym we wnętrzu.

Gdzie można je wykorzystać?

Lampy betonowe to oświetlenie praktycznie do każdego wnętrza. W zależności od potrzeb oraz własnych upodobań inwestor może wprowadzać je do sypialni, salonu, kuchni albo przedpokoju. Dość często z ich udziałem aranżuje się jadalnie. Zawieszone nad stołem betonowe lampy wiszące prezentują się bardzo efektownie, a do tego stanowią funkcjonalne oświetlenie, które podnosi komfort podczas spożywania posiłków.

Podobne lampy można też zamontować nad barkiem w kuchni albo kuchenną wyspą. W zależności od decyzji inwestora możliwe jest zestawienie ze sobą kilku rodzajów betonowych opraw wiszących (co może dawać bardzo ciekawy efekt) albo ograniczenie się wyłącznie do jednej lampy.

Różnorodne formy lamp betonowych

Warto pamiętać, że nawet w obrębie jednej kategorii opraw oświetleniowych – a konkretnie lamp wiszących – design lamp może być bardzo zróżnicowany. I tak do wyboru inwestorów pozostają między innymi lampy wiszące o dużych, betonowych kloszach w kształcie odwróconej misy. Taka na pozór prosta i surowa lampa może zostać ozdobiona motywem dekoracyjnym, który doda jej uroku i ociepli design oprawy.

Zupełnie innym pod względem wizualnym rodzajem opraw są betonowe lampy wiszące w kształcie tuby. To doskonała propozycja do zawieszenia nad stołem w jadalni. Taka oprawa może być montowana w liczbie kilku sztuk rozmieszonych w równych od siebie odległościach.

Warto zwrócić również uwagę na możliwości, jakie dają we wnętrzu betonowe reflektory. Za ich sprawą emitowane światło może być kierowane w dowolnie wybrany punkt pomieszczenia. To oświetlenie, które nie tylko pełni funkcję praktyczną, ale może mieć również charakter dekoracyjny. Poprzez zmianę kierunku padania snopa światła można wyeksponować z wnętrza wybrany detal architektoniczny i nadać wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu.

Lampy betonowe to oryginalny rodzaj oświetlenia, który doskonale spełnia się we wnętrzach o różnym charakterze oraz stylu aranżacyjnym. W zależności od charakteryzującego ją designu betonowa oprawa oświetleniowa we wnętrzu może się prezentować estetycznie, elegancko albo prosto, skromnie i surowo. Do wyboru inwestorów pozostają betonowe kinkiety oraz lampy podłogowe. Jednak największym zainteresowaniem wśród tego typu opraw cieszą się lampy wiszące.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge