Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji. Warto o tym pamiętać, planując wystrój wnętrza. Lampy w stylu loft to efektowne oprawy, które są dziś powszechnie dostępne na rynku. Pomimo swojej surowej formy prezentują się bardzo elegancko i potrafią ocieplić wnętrze. Ich zastosowanie zależy oczywiście od konkretnej aranżacji. Nie do każdego wnętrza będą pasować – to oczywiste. Jeśli jednak mogą się wpisać w zaaranżowaną przez Ciebie przestrzeń, zaskoczą Cię efektem, jaki dzięki nim uzyskasz.

Lampy w stylu loft to niezwykłe oświetlenie na wiele różnych okazji. Wpisują się we wnętrza o różnorodnym przeznaczeniu i dostępne są w wielu kategoriach oświetlenia. Znajdziemy je wśród lamp wiszących, podłogowych, stołowych, kinkietów itd. Czym się charakteryzują? Sprawdź poniżej.

Poznaj lampy w stylu loft

Charakterystyka tych lamp jest doskonale znana dekoratorom wnętrz i osobom, które aranżacją wnętrz zajmują się hobbystycznie. Ich najważniejszą cechą jest prosty design i budowa oparta na surowych materiałach. Lampy industrialne pozbawione są zbędnych ozdób i dekoracji. Pozostają minimalistyczne, proste, surowe.

Stylistyką nawiązują do lamp rodem wyjętych ze starych, pofabrycznych pomieszczeń. W ich budowie nie będą zatem dziwić widoczne łączenia, takie jak gołe kable oraz śrubki. Powszechne są też niczym nieosłonięte żarówki. Nie zdziwią też lampy, w których kilka żarówek ma zdecydowanie innych kształt i zawieszonych jest na różnych wysokościach, co sprawia, że mamy wrażenie, jak gdyby zostały niedbale zebrane w jednym miejscu.

W budowie lampy w stylu loft znajdziemy między innymi takie materiały jak beton, metal oraz szkło. Przykładem takiego oświetlenia jest stary plafon umieszczony za kratą albo metalowy klosz, z którego wystaje widoczna dla użytkowników żarówka. Dostępne są też lampy kwoki o charakterystycznej budowie, które pośród innych lamp industrialnych wyróżniają się żywą kolorystyką.

Zastosowanie lamp industrialnych

Lampy w stylu loft cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników. Z powodzeniem sprawdzają się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Ich popularność jest tak duża, że wielu inwestorów decyduje się wprowadzać je nawet do aranżacji utrzymanych w innych stylach. W ten sposób lampy w stylu loft łączone się między innymi z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu nowoczesnym, gdzie zresztą doskonale pasują.

Takie lampy dobrze prezentują się też w pubach oraz restauracjach o surowym, industrialnym wystroju. Doskonale wyglądają w skromnych, minimalistycznych wnętrzach. Należy tu wspomnieć o takich materiałach jak cegła, beton, stal itp. To typowe cechy industrialnego wystroju, w którym zobaczymy lampy w stylu loft.

Czy takie lampy mogą być funkcjonalne? Oczywiście. Podobnie jak inne typy opraw oświetleniowych skutecznie oświetlają przestrzeń. Dodają wnętrzu uroku i charakteru oraz ocieplają pomieszczenie. Wystarczy odpowiednio dobrać je do wnętrza, a będą wyglądać bardzo efektownie. Lampy w stylu loft w aranżacjach wnętrz często okazują się strzałem w dziesiątkę.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge