Aranżacje skandynawskie to przede wszystkim jasne i przestronne pomieszczenia. Łagodne linie, światło spod lamp o klasycznych wykonaniach, ale ciepłe i wyraziste. Wnętrza stają się przytulne i zachęcają gości, by się odprężyć, zrelaksować i miło spędzić czas. Doskonałym uzupełnieniem skandynawskich aranżacji stają się lampy stołowe. Tradycyjne, opatrzone materiałowymi abażurami, ale i te nowoczesne, które są estetyczne, eleganckie, a potrafią wnieść nieco świeżości do klimatycznych wnętrz.

Abażur na pierwszym miejscu

Pośród wnętrz urządzanych w stylu skandynawskim, oświetlenie często raczy nasze oczy materiałami różnego rodzaju. Abażurami wykonanymi z tkanin, które są jasne i dają przytłumione światło. Dobrze oświetlają wybrane fragmenty przestrzeni, jeśli goszczą pośród opraw spełniających funkcje oświetlenia dodatkowego. Równie dobrze mogą znaleźć swoje miejsce w lampach wiszących, które z wykorzystaniem abażurów zyskują na nowoczesnej formie.

Ze względu na charakter wnętrza, to jednak lampy stołowe najczęściej goszczą w sypialniach, jadalniach, ale i salonach. Są mobilne, więc nie ma problemu ze znalezieniem dla nich miejsca. Zajmują niewiele powierzchni, bo zwykle podstawy są smukłe, zaś abażury lub klosze wypełniają wolną przestrzeń swoimi rozmiarami. Pozwalają wnętrzom pozostać przestronnymi, ale dają możliwość stworzenia idealnej przestrzeni do pracy, nauki czy relaksu.

Klasyczne nie muszą być nudne ani kojarzące się ze starodawnymi pomieszczeniami. Klasyka w przypadku oświetlenia jest pojęciem dość szerokim. Z powodzeniem można postawić na lampę stołową wykonaną z metalu, z dodatkami szkła czy kryształków. W ciekawym kształcie bądź bajecznym kolorze, by połączyć klimat przytulnego wystroju skandynawskiego, z orzeźwieniem w postaci nuty nowoczesności.

Kolorystyka i wykonania

Skandynawski styl idealnie komponuje się z jasnymi kolorami. Tu dominuje biel czy beże i ciepłe szarości, które z powodzeniem znajdą swoje miejsce pośród lamp stołowych. Stylizowana podstawa z ciemniejszym abażurem lub kloszem, w prostym kształcie, pozwoli wpisać się w tak stworzoną aranżację, ale nada więcej wyrazistości.

Kryształowe i szklane wykonania sprawią, że będzie nie tylko przytulnie, ale również nieco bardziej luksusowo. To wydanie, które zadowoli najbardziej wymagających odbiorców. Tych, którzy swoje ogromne salony widzą, jako dobrze oświetlone, uporządkowane i przyjazne atmosferą, ale i chcą mieć poczucie, że jest w tym sporo luksusu.

Wbrew pozorom skandynawska aranżacja pozostawia duże pole do popisu. Może być bliższa klasyce, ale i charakterystycznie ujmująca współczesne detale. Właśnie w postaci lamp stołowych. Wybierajmy je zatem zgodnie ze stylistyką wnętrza, funkcją pomieszczenia, a także własnymi potrzebami. Dając nieco luzu i możliwości, by wybrana lampa stołowa odzwierciedlała gust właściciela.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge