Coraz częściej w domu urządzamy miejsce, gdzie będzie można spokojnie popracować. Oddać się nauce bądź dobrej lekturze czy chociażby wypełnić kilka dokumentów. Liczy się jednak nie tylko wygodne biurko i dopasowany fotel biurowy. Równie ważne jest oświetlenie. Najczęściej stawiamy na typową, tradycyjną lampkę biurkową. Alternatywą stają się lampy stołowe. Niestety obydwa rodzaje oświetlenia zabierają miejsce na biurku. A gdyby tak postawić na aranżację domowej przestrzeni z pomocą lamp natynkowych?

Domowe biuro i koncentracja

Niezależnie czy przy biurku pracujemy, uczymy się, czy też wypełniamy dokumenty, potrzeba skupić się. Na koncentrację wpływ będzie mieć dobrze dobrane światło. W małych pomieszczeniach, gdzie biurko nie oferuje zbyt pokaźnej przestrzeni, a musi się na nim znaleźć sporo rzeczy, próbujemy wygospodarować miejsce na lampkę biurkową. Często nie spełnia ona naszych oczekiwań, bo nie pasuje stylistyką do wnętrza lub też nie oferuje tyle światła, ile byśmy potrzebowali. Wpływa na to ograniczona przestrzeń biurkowa. Co z tym zrobić?

Ciekawą propozycją są lampy natynkowe. Nie ustawimy ich na biurku, ale z powodzeniem zamontujemy na ścianie czy też suficie. Możliwość regulacji kąta padania światła pozwala dostosować oświetlenie do naszych potrzeb. Możemy więc urządzić nowoczesną przestrzeń w domowym biurze. Oświetlając całe biurko lub decydując się na zastosowanie kilku opraw natynkowych montowanych na ścianie, z których każda będzie oferować wąską, ale skupioną wiązkę światła.

Funkcjonalnie i stylowo

Choć oprawy natynkowe to proste wykonania, estetyczne, ale bez jakichkolwiek zdobień, można je dopasować stylistycznie do każdej aranżacji wnętrza. Gdy biurko jest stylizowane i ma wpisywać się w klimat przestrzeni rustykalnej czy nawet bliższej klasycznym aranżacjom, wystarczy postawić na oprawę natynkową w kształcie walca. O ciepłej barwie światła, w eleganckiej srebrnej oprawie.

We wnętrzach typowo nowoczesnych czy nawet tych luksusowych, gdzie jest miejsce na przepych, sprawdzą się oprawy natynkowe w kształcie tuby. Bądź te, które finalnie składają się z połączonych ze sobą kilku kształtów geometrycznych. Kąt padania światła można wyregulować w taki sposób, by nie tylko dobrze oświetlał biurko, ale i zostawiał pole do popisu względem efektów wizualnych.

Czarne i białe oprawy są na tyle uniwersalne, by dopełnić harmonijnej i mocno uporządkowanej aranżacji. Te o łagodnych liniach wydają się być subtelniejszymi. Te zaś, które oferują w jednej oprawie kilka punktów świetlnych, zyskują na finezji. Z pewnością zadowolą nieco bardziej wymagających właścicieli, którzy chcą, by ich wystrój wnętrza zyskał na indywidualnym wyrazie.

Zamiast szukać lampek biurkowych czy lamp stołowych, biurko zostawmy wolne dla wszystkich niezbędnych sprzętów. Zorganizujmy oświetlenie na ścianie lub suficie, w postaci prostych w montażu i zawsze świetnie prezentujących się lamp natynkowych.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge