Marki Ikea nie trzeba nikomu przedstawiać. To ona podbiła nasze serca i sprawia, że z niecierpliwością czekamy, aż zostanie otwarty kolejny punkt sprzedaży. Ikea lampy podłogowe to jeden z dowodów na to, że da się połączyć jakość z estetyką, a do tego niskimi kosztami. Gdy przychodzi czas na planowanie oświetlenia w domu – głównego i dodatkowego, Ikea lampy podłogowe powinny nas zainteresować. Czym się wyróżniają?

Ikea lampy podłogowe

Lampa podłogowa to wciąż nowoczesny i wzbudzający różne opinie typ oświetlenia. Nawet ta najprostsza, bez zbędnych dodatków i przesadnej finezji, ma w sobie coś tajemniczego. Jednocześnie jest to oświetlenie modne. Pozwala podnieść komfort korzystania z danego pomieszczenia. Jeśli trzeba, zastępuje światło główne. Gdy zaś przychodzi chęć, by wyeksponować walory stworzonej aranżacji, Ikea lampa podłogowa do tej roli nada się równie dobrze.

Dostępność konstrukcji zarówno klasycznych, jak i całkiem nowoczesnych, pozwala uzupełnić każdego wystroju wnętrza. To jednak nie wszystkie atuty lamp podłogowych. Tego typu oświetlenie bazuje na smukłej nóżce, przy której zostaje umieszczony przewód z włącznikiem. Na samym końcu, czyli zwykle na górze, pojawia się klosz albo abażur. Standard, dzięki któremu można optycznie podwyższyć pomieszczenie, kierując światło ku górze i lampę ustawiając w kącie. Jeśli zaś klosz czy abażur są zamknięte od góry, ale rozszerzające się i otwarte ku dołowi, sprzyjają tworzeniu przytulnej atmosfery.

Ikea lampy podłogowe to kolejno propozycja wciąż smukłej nóżki, ale z umieszczonymi kilkoma punktami świetlnymi, na różnej wysokości. Główne światło może być nieruchome, a dodatkowe, elastyczne ramię pozwala precyzyjnie oświetlać wybrane fragmenty powierzchni czy też konkretne elementy wyposażenia. Jeszcze ciekawszą opcją są lampy podłogowe z kilkoma reflektorami. Pod względem wizualnym idealnie wpisują się w charakter wnętrz industrialnych i modnych dziś loftów. Reflektorki są również znane z tego, że można je obracać pod różnymi kątami, tym samym uzyskując praktycznie dowolnie oświetlaną przestrzeń.

Niedrogo, ale jakościowo!

Najtańsze Ikea lampy podłogowe można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Do tego wystarczy dobrać odpowiednią żarówkę, najlepiej LED-ową, by oferowała niski pobór mocy i długą żywotność. Choć to bardzo niewielkie koszty w stosunku do lamp dostępnych na rynku, z powodzeniem można liczyć na jakość i trwałość. Fakt, jest to oświetlenie zwykle proste, ale to właśnie w tym minimalizmie tkwi cała tajemnica.

Ci bardziej wymagający z powodzeniem mogą postawić na mocno fantazyjne konstrukcje, eleganckie, luksusowe lub całkowicie nowoczesne. Za takie lampy trzeba zapłacić niekiedy wielokrotnie więcej, ale ich estetyka zawsze idzie w parze z kosztami.

To dobry pomysł na oświetlanie domowych wnętrz. Mając bowiem bazę możemy również zmieniać żarówki, klosze i detale, by uzyskiwać indywidualną aranżację. Ikea lampy podłogowe to cechy uniwersalne, z miejscem na wyjątkowość, której potrzebuje każdy wystrój!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge