Niewielkie wnętrza mają to do siebie, że ich urządzanie przysparza niemało problemów. Jak bowiem wpisać chociażby duży fotel, który zawsze nam się marzył, w skromny salon? Gdzie pomieścić resztę elementów, bez których nie wyobrażamy sobie komfortu korzystania z pomieszczenia? Nie jest łatwo, ale fotel bujany, obszerny i niezwykle wygodny uszak, czy też fotel wraz z wysuwanym podnóżkiem, mogą się wpisać w niegrzeszące metrażem pomieszczenia. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Duży fotel, dużo wygody… w małym wnętrzu

Nawet w kawalerce czy malutkim pokoiku, z powodzeniem możemy sobie pozwolić na wygodny i ten wymarzony fotel. Tuż obok niewielki stolik z lampką stojącą bądź lampa podłogowa, książka w ręku i ulubiony napój – relaks idealny! Fotele mają to do siebie, że niezależnie od oferowanej konstrukcji, zajmują sporo miejsca, które w końcu trzeba wygospodarować. Poza tym zwykliśmy unikać zbyt obszernych elementów do małych wnętrz, bo nie chcemy efektu przytłoczenia. Z ciekawym pomysłem na aranżację, duży fotel nawet w skromnym pokoiku będzie prezentował się nad wyraz dobrze.

Dominujące elementy zastosowanej aranżacji

Na początek warto spojrzeć obiektywnym okiem na pokój, w którym ma stanąć ostatecznie fotel. Metraż znamy, swego czasu przyjęliśmy konkretną aranżację. Na chwilę obecną pomyślmy o elementach, które dominują. Może są to kolory, wzory albo stylizowane meble? W każdym wystroju znajdują się takie charakterystyczne elementy, które zwracają na siebie uwagę. Patrząc na nie będzie nam łatwiej ocenić, w jakiej stylistyce i jakiego wykonania powinniśmy szukać fotelu.

W klasycznej i rustykalnej aranżacji sprawdzi się duży fotel, ale bazujący na delikatnych, wygiętych w łuk nóżkach. Choć całość jest dość masywna, to właśnie te subtelne nóżki nadają charakterystycznej lekkości. Fotele skórzane, klubowe, bardzo ekskluzywne, nie muszą uzupełniać jedynie reprezentacyjnego salonu, w którym podejmujemy gości. Jeśli w ich towarzystwie pojawi się przytłumione światło, a zamiast narożnika postawimy na rozkładaną kanapę w tym samym stylu, miejsca wystarczy i unikniemy poczucia zagraconego wnętrza.

Analogicznie dobierać będziemy fotele do każdej aranżacji. Zwracając uwagę na detale, z pewnością uda się połączyć wygodę fotela, komfort użytkowania przestrzeni, z poczuciem, że skromny metraż nie przeszkodził w urządzeniu stylowej przestrzeni.

Cudowny fotel uszak

Fotel uszak jest bardzo charakterystyczny, ale i niezwykle wygodny. Można się w nim dosłownie zapaść, przykryć polarowym kocem i zatopić w sennych marzeniach podczas popołudniowej drzemki. Zabudowany po bokach, posiadający „skrzydełka”, chroni przed przeciągami, co jest szczególnie ważne dla zmarzluchów. Stawiając na wykonanie na małych nóżkach, ozdobnych, a do tego pikowane obicie w pastelowej barwie, nadajemy mu lekkości, którą tak bardzo kochają małe wnętrza.

Duży fotel w skromnych pokoikach i kawalerkach singli? Czemu nie! Konstrukcje, kolory, wzory i detale to na tyle duża paleta możliwości, by dopełnić klimatu każdego wnętrza.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge