Elastyczna, rozciągliwa, a przy tym odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym przedziurawienie. Takimi cechami odznacza się folia stretch, z której dziś korzysta coraz więcej branż. Mamy do czynienia z produktem, a właściwie materiałem, przydającym się już nie tylko w transporcie, ale i w domowych warunkach. Elastyczna i rozciągliwa folia posłuży nam na co dzień, w kuchni, podczas sprzątania, pakowania, na czas remontu i wtedy, gdy chcemy odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie przed przeprowadzką. W jaki sposób korzystamy z jej właściwości?

Nie tylko transport firmowy

Z możliwości folii stretch korzystają głównie przedsiębiorstwa zajmujące się magazynowaniem, jak i transportem. My jednak w domowych warunkach możemy w taki sam sposób wykorzystać właściwości elastycznej folii.

Zaczynając od wspomnianej elastyczności – to dzięki niej owijanie, pakowanie i zabezpieczanie staje się znacznie łatwiejsze, niż przy użyciu tradycyjnych metod. Folia zajmuje niewiele miejsca, a dozować ją można za pomocą dyspenserów. Jest przy tym lekka, cienka, więc nie zwiększa się, niejako objętość pakowanych elementów.

Niekiedy szykujemy pieczołowicie prezent dla bliskiej osoby, na który składa się kilka opakowań o różnych kształtach i rozmiarach. Chcemy, by całość trzymała się razem, nie wypadła z torebki prezentowej bądź też pragniemy stworzyć jeden, estetyczny pakunek. Folia może w tym pomóc, bo owijając razem pudełka z cenną zawartością, tworzymy jeden „przedmiot”. Nie ma znaczenia: kształt, wielkość czy waga poszczególnych przedmiotów. Nawet ich ostre kanty nie przeszkadzają w tym, by z kilku rzeczy wybranych na prezent, złożyć jedną całość. Folia stretch jest bowiem nie tylko rozciągliwa, ale i odporna na przedziurawienie. W razie konieczności można nią kilkakrotnie owinąć dane elementy, zwiększając wytrzymałość. Zapakowana w ten sposób zawartość tworzy jedną całość, nic w środku nie przesuwa się, dzięki czemu nawet delikatne, kruche czy ciężkie prezenty, do rąk bliskiej osoby trafią w stanie nienaruszonym.

Elastyczna folia idealnie sprawdza się w kuchni. Nie do każdego garnka czy miski mamy odpowiednią pokrywkę. Zamiast tego pod ręką pojawia się cieniutka i przezroczysta folia spożywcza, czyli właśnie nasz rozciągliwy produkt. Nie zabiera tyle miejsca, co pokrywka, naczynie z daniem „przykrytym” w ten sposób, swobodnie zmieści się w lodówce. Jedzenie nie straci swoich aromatów i nie zajmie nimi innych produktów, co także bywa problemem w naszych lodówkach. Ponadto przezroczystość sprawia, że nie musimy podnosić folii niczym każdej pokrywki, by od razu sięgnąć po naczynie z pożądaną zawartością. W ten sposób przetransportujemy także smakołyki na imprezę do znajomych bądź rodziny.

Remont i przeprowadzka z oszczędnościami

Zarówno remont, jak i czas przygotowań do niego, czy też do przeprowadzki, wiążą się z kosztami, które musimy ponieść. Szukamy miejsca na oszczędności – jakiegokolwiek! To dlatego chętnie sięgamy po alternatywne propozycje – spełniające te same wymagania, a jednak tańsze, czyli oszczędniejsze. I tu z pomocą przychodzi folia stretch. Zamiast zaklejać taśmą okna, meble, kartony, czy też organizować rozmaite kosze, pudełka i specjalne opakowania na kruche, cenne, delikatne rzeczy, można zastosować folię. Oszczędzamy miejsce, czas przeznaczony na pakowanie i zabezpieczanie, a co za tym idzie, również pieniądze.

Folią ochronimy meble na czas remontu i przeprowadzki. Mniejsze meble będzie łatwiej przenieść, z domu do samochodu, ponieważ owinięte folią nie będą się tak ślizgać w rękach, jak ich gładkie powierzchnie. Elastyczna folia równie dobrze spełniać będzie swoje funkcje, gdy owiniemy nią kartony z ubraniami, książkami i czymkolwiek, co stanie się zawartością. Nie trzeba nawet używać taśmy klejącej, która często się odkleja, nie wykazuje odporności na uszkodzenia, a poza tym nie chroni kartonów przed działaniem czynników atmosferycznych. Opakowanie folią gwarantuje zaś, że do środka nie dostanie się kurz i inne zabrudzenia, pakunek zyska ochronę przed wilgocią i zapachami.

W ten sam sposób można zapakować odzież, by zajmowała nieco mniej miejsca, bo folia zachowuje się podobnie do worków próżniowych. Jeśli nie ma dla nas znaczenia nieco większa masa takiego pakunku, a liczy się oszczędność miejsca, to jest to idealny pomysł!

Bez elastycznej i rozciągliwej folii stretch, trudno wyobrazić sobie sprawne i efektywne funkcjonowanie rozmaitych przedsiębiorstw. Z kolei, my na co dzień przekonujemy się, że te same właściwości można wykorzystać w domowych warunkach.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge